Security Awareness

W wielu przypadkach zadanie powadzenia wewnętrznych szkoleń typu Security Awareness przeznaczonych dla wszystkich pracowników organizacji powierzane jest bezpośrednio własnej kadrze IT.

Dobre przygotowanie materiałów szkoleniowych i sztuka prowadzenia tego typu szkoleń w sposób ciekawy i zrozumiały dla pracowników „nie IT” jest umiejętnością, którą chętnie się dzielimy właśnie w ramach tego szkolenia.

W szczególności szkolenie to przygotowuje uczestników do prowadzenia własnych szkoleń Security Awareness, poprzez przeglądowe zaprezentowanie zagadnień o których warto pamiętać przy tworzeniu własnych materiałów szkoleniowych oraz skupia się na wskazówkach i technikach prowadzenia szkoleń.

Firmy obecnie inwestują ogromne pieniądze w systemy bezpieczeństwa, które mają zapewnić bezpieczeństwo danych. Jednak nawet najdroższy i najnowocześniejszy system informatyczny nie daje gwarancji bezpieczeństwa, jeżeli pracownicy przedsiębiorstwa nie rozumieją zagrożeń oraz roli i odpowiedzialności na swoim stanowisku w kwestiach bezpieczeństwa.

Z myślą o nich przygotowaliśmy szereg szkoleń, które mają na celu uświadomienie pracownikom różnych zagrożeń oraz nauczenia zachowań, dzięki którym będą potrafić je rozpoznać i odpowiednio na nie zareagować.